Серпневська селищна рада

Одеська область, Тарутинський район

ПАМ’ЯТКА щодо роботи із списками виборців для членів ДВК!

Дата: 19.03.2019 11:41
Кількість переглядів: 159

Чергові вибори Президента України 31 березня 2019 року 

 Шановні члени дільничних виборчих комісій!

ПАМ’ЯТАЙТЕ! Якісна робота по уточненню списків виборців, оперативна і злагоджена взаємодія з органом ведення Державного реєстру виборців – це ВАША цеглинка в забезпеченні якості і актуальності Державного реєстру виборців в цілому! 

ДЯКУЄМО ЗА СПІВПРАЦЮ!

 

Відділ ведення Державного реєстру виборців Тарутинської райдержадміністрації

Начальник відділу: Глод Валентин Іванович

_____________________________________________________

Адреса:  смт Тарутине, вул.Широка, 1 каб. 24.

Телефон:  3-16-64

моб. 098 245 35 88

 

 Шановні члени дільничної виборчої комісії!

 

Ви отримуєте попередні ( до 22 березня 2019 року) та уточнені (не пізніше 28 березня 2019 року) списки виборців у приміщенні органу ведення Державного реєстру виборців апарату Тарутинської  РДА.

Від імені дільничної виборчої комісії списки виборців отримують не менше трьох членів цієї комісії,уповноважених на це її рішенням, одним з яких повинен бути голова комісії, а у разі неможливості - заступник голови або секретар комісії.

Про передачу списку виборців складається акт за формою, встановленою Центральною виборчою комісією, в двох примірниках. Один примірник акта зберігається в органі ведення Державного реєстру виборців, інший - в дільничній виборчій комісії.

 

Перевірте оформлення списків виборців:

−           список виборців для кожної звичайної виборчої дільниці виготовляється на паперовому носії формату А3 з двох сторін;

−           список виборців має наскрізні нумерацію виборців та нумерацію аркушів

−           кожен примірник списку виборців на кожному аркуші засвідчується підписом начальника відділу ведення Реєстру і скріплюється печаткою цього органу:

−           уточнені списки виборців містять графу для підпису виборця за отриманий виборчий бюлетень.

 

!

Наступного дня після отримання попереднього списку виборців дільнична виборча комісія звичайної виборчої дільниці надає його для загального ознайомлення у приміщенні дільничної виборчої комісії.                  (п.1 ст.32 Закону України “ Про вибори Президента України”)

 

 Разом із попередніми списками виборців орган ведення Державного реєстру виборців передає дільничній виборчій комісії видрукувані на аркушах паперу формату А3 іменні запрошення. На кожному аркуші розміщено 12 або 9 (для виборців, які мають відмітку про постійну нездатність самостійно пересуватися) іменних запрошень розділених лініями розрізу. Вам необхідно розрізати аркуші на окремі запрошення.  

 

!

Дільнична виборча комісія звичайної виборчої дільниці не пізніше               

25 березня 2019 року   доставляє  кожному виборцю іменне запрошення.

(п.2 ст.32 Закону України “Про вибори Президента України”)

 

Кожен громадянин має право ознайомитися із списком виборців у приміщенні відповідної дільничної виборчої комісії та перевірити правильність внесених до нього відомостей та звернутися із заявою до відповідної ДВК, або органу ведення Державного реєстру виборців чи суду за місцезнаходженням виборчої дільниці щодо допущених при складанні попереднього списку виборців неправильностей, у тому числі невключення, неправильного включення або виключення із списку виборців його або інших осіб, а також щодо наявності або відсутності відміток про постійну нездатність виборця самостійно пересуватися. Громадянин особисто подає заяву. У разі якщо громадянин за станом здоров'я не може особисто подати заяву, ДВК за його зверненням зобов'язана забезпечити прийняття заяви у нього в інший спосіб. До заяви додаються документи (копії документів), які підтверджують зазначені в ній відомості.

(Частина 3,4 статті 32 Закону України “Про вибори Президента України” у редакції від 13.03.2014 р. N 879-VII)

 

 Важливим етапом роботи із списками виборців є його уточнення.

 І. Попередні списки виборців

( ст.34 Закону України “Про вибори Президента України” )

Виборець має право ознайомитися із попереднім списком виборців у приміщенні дільничної виборчої комісії та перевірити правильність внесених до нього відомостей.

!

Фотографувати, або копіювати в інший спосіб (сканувати, виготовляти ксерокопію тощо)  списки виборців, виносити за межі дільниці  ЗАБОРОНЕНО.

 

Якщо виборець виявив неправильності у попередньому списку виборців, у тому числі не включення, неправильне включення до списку виборців його або інших осіб, наявність або відсутність відміток про постійну нездатність виборця самостійно пересуватися, він                              має право звернутися до дільничної виборчої комісії або безпосередньо до органу ведення Реєстру із заявою про уточнення попереднього списку виборців, до якої додаються документи (копії документів), що підтверджують зазначені в ній відомості.

 

У разі виявлення невключення особи до попереднього списку виборців на звичайній виборчій дільниці до заяви додаються документи (копії документів), що підтверджують наявність у такої особи права голосу та належність її виборчої адреси до цієї звичайної виборчої дільниці (як правило — копія паспорта).

Заява про уточнення попереднього списку виборців подається виборцем особисто. У разі якщо виборець за станом здоров’я не може особисто подати заяву, дільнична виборча комісія за зверненням такого виборця зобов’язана забезпечити прийняття у нього заяви в інший спосіб.

!

Дільнична виборча комісія

в попередні списки виборців ніяких змін НЕ ВНОСИТЬ!

 

Дільнична виборча комісія розглядає заяву виборця про уточнення попереднього списку виборців на своєму засіданні протягом одного дня.

За результатом розгляду такої заяви дільнична виборча комісія приймає рішення про передачу заяви до органу ведення Реєстру, яке невідкладно направляється відповідному органу ведення Реєстру разом із заявою виборця та доданими до неї документами (копіями документів). Зазначене рішення дільничної виборчої комісії видається особі, яка подала заяву про уточнення попереднього списку виборців, не пізніше наступного дня після дня його прийняття.

 

!

Заява про уточнення попереднього списку виборців може бути подана

виборцем не пізніше 25 березня 2019 року.

Заява, подана після зазначеного строку, не розглядається. 

(п.5 ст.32 Закону України “Про вибори Президента України”)

 

!

Члени дільничних виборчих комісій не пізніше як до 25 березня 2019 року подають до органу ведення Державного реєстру виборців  заяву про тимчасову зміну місця голосування без зміни виборчої адреси

(при наявності паспорта та посвідченя члена ДВК). 

Члени ДВК включаються до списку виборців на виборчій дільниці, де вони включені до складу виборчої комісії. 

(п.3 ст.34 Закону України “Про вибори Президента України”)

 

ІІ. Уточненні списки виборців

(ст.35 Закону України  “Про вибори Президента України”)

 

Зміни до уточненого списку виборців на звичайній виборчій дільниці вносить голова або заступник голови та секретар дільничної виборчої комісії.

 

Підставою для внесення змін до уточненого списку виборців є:

  • рішення суду;
  • повідомлення органу ведення Реєстру щодо усунення кратного включення.

 

!

За повідомленням органу ведення Реєстру здійснюється

лише виключення виборців зі списку виборців на цій дільниці.

 

!

У день голосування зміни до уточненого списку виборців

НЕ ВНОСЯТЬСЯ

 .

При включенні виборця до списку виборців   відомості про нього, передбачені формою списку виборців, вносяться у кінці списку виборців на бланку «продовження списку виборців». При цьому у графі "Примітки" зазначаються дата і номер рішення суду.

Виключення зі списку виборців осіб, які неправомірно включені до нього, здійснюється шляхом викреслення, що засвідчується записом "Виключено" та підписами голови і секретаря дільничної виборчої комісії у графі "Примітки". При цьому в зазначеній графі поруч із прізвищем виборця зазначаються дата і номер рішення суду або повідомлення органу ведення Державного реєстру виборців.

При внесенні змін до списку виборців на виборчій дільниці дільнична виборча комісія невідкладно передає відомості про виборців, включених до списку виборців або виключених зі списку, відповідному органу ведення Державного реєстру виборців.

Голова, заступник голови або секретар ДВК в день голосування виправляють неточності та технічні описки в уточненому списку виборців - неправильне написання прізвища, імені (усіх власних імен), по батькові (за наявності), дати народження, номера будинку, квартири місця проживання - в разі якщо, незважаючи на такі технічні описки, є зрозумілим, що до списку виборців включено саме того виборця, який прибув на виборчу дільницю для голосування. Таке виправлення засвідчується підписом голови або заступника голови чи секретаря дільничної виборчої комісії у графі "Примітки".

!

Уточнений список виборців на виборчій дільниці (продовження списку виборців) після закінчення голосування закривається шляхом закреслення незаповнених граф списку виборців  таким чином, щоб унеможливити внесення до списку додаткових виборців, підписується головою ДВК (або головуючим на засіданні) і секретарем ДВК (або секретарем засідання) та скріплюється печаткою ДВК.  

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь