Серпневська селищна рада

Одеська область, Тарутинський район

Роз’яснення Закону України “Про альтернативну (невійськову) службу”.

Дата: 07.02.2019 11:21
Кількість переглядів: 182

Управління соціального захисту населення Тарутинської райдержадміністрації звертає увагу, що відповідно до статті 35 Конституції України, якщо виконання військового обов’язку суперечить релігійним переконанням громадянина, то виконання цього обов’язку може бути замінене альтернативною (невійськовою) службою. Конституційне право цієї частини громадян на свободу світогляду та віросповідання реалізується через Закон України «Про альтернативну (невійськову) службу», Положення про порядок проходження альтернативної (невійськової) служби та інших нормативно-правових актів.

       Перелік релігійних організацій, віровчення яких не допускає користування зброєю, визначено постановою Кабінету Міністрів України від 10.11.1999 р. № 2066. До них належать:

- адвентисти-реформісти;

- адвентисти сьомого дня;

- євангельські християни;

- євангельські християни-баптисти;

- покутники;

- свідки Єгови;

- харизматичні християнські церкви (та церкви, прирівняні до них згідно із зареєстрованими статутами);

- християни віри євангельської (та церкви, прирівняні до них згідно із зареєстрованими статутами);

- Товариство Свідомості Крішни.                              

     Розпорядженням голови районної державної адміністрації від 10.01.2018р. №8/А-2018 «Про утворення районної комісії з питань проходження  альтернативної (невійськової) служби» функції організації проходження громадянами України альтернативної (невійськової) служби на території Тарутинського району покладено на управління соціального захисту населення райдержадміністрації. Для вирішення питання про направлення на альтернативну (невійськову) службу громадянин після взяття на військовий облік, але не пізніше ніж за два календарні місяці до початку встановленого законодавством періоду призову на строкову військову службу (1 квітня та 1 жовтня), особисто подає письмову заяву до управління соціального захисту населення за місцем проживання пакет документів:

- копія паспорта та ідентифікаційного номеру;

- довідка про склад сім'ї;

- довідка  підтвердження істинності релігійних переконань;

- копія довідки про освіту.

   Заява громадянина про направлення на альтернативну службу розглядається протягом календарного місяця після її надходження. Підставою для відмови громадянину в направленні на альтернативну службу є:

- відсутність паспорта;

- несвоєчасне подання заяви про направлення на альтернативну службу;

- відсутність підтвердження істинності релігійних переконань.   

      Згідно Закону України «Про альтернативну (невійськову) службу», громадяни мають право проходити альтернативну службу на підприємствах, в установах, організаціях, що перебувають у державній, комунальній власності або переважна частка у статутному фонді яких є в державній або комунальній власності, діяльність яких в першу чергу пов’язана з соціальним захистом, охороною здоров’я, захистом довкілля, будівництвом, житлово-комунальним та сільським господарством, а також у патронажній службі в організаціях Товариства Червоного Хреста. Загальний строк проходження альтернативної служби становить 27 місяців, для осіб з вищою освітою цей строк становить 18 місяців. Початком альтернативної служби вважається день, коли громадянин фактично приступив до роботи на підприємстві, в установі, організації, визначений наказом про прийняття на роботу. Час проходження громадянином альтернативної служби зараховується до його загального трудового стажу. Під час проходження альтернативної (невійськової) служби громадянинові надається щорічна оплачувана відпустка тривалістю 15 календарних днів. За перший рік альтернативної служби відпустка надається після відпрацьованих 11 календарних місяців.            За більш детальною інформацією та консультацією з питань проходження альтернативної (невійськової) служби в Тарутинському районі необхідно звертатись до управління соціального захисту населення райдержадміністрації за адресою: смт.Тарутине, пр..Шкільний, 2,  каб. № 3, відділ з питань праці та соціально-трудових відносин    телефон для довідок 3-13-87.

Управління соціального захисту населення Тарутинської районної державної адміністрації


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь