Серпневська селищна рада

Одеська область, Тарутинський район

2018 РІК: ПОДІЇ І ЛЮДИ (огляд районної газети "Знамя труда")

Дата: 17.01.2019 15:11
Кількість переглядів: 215

ПОДІЇ 2018 РОКУ

ДОСЯГНЕННЯ РОКУ

1. Завдяки планомірним зусиллям активу Тарутинского району було наново відкрито пологове відділення Тарутинской ЦРБ.

2. Силами тарутинських підприємців - сім'ї Бондарчук почалася реконструкція старої будівлі "Універмагу" в Тарутине і переобладнання його в дитячий центр.

3. Роботи по благоустрою громад планомірно проводилися в усьому районі. Продовжилися капремонти Будинків культури і клубів в селах Миколаївка, Підгірне, Слободка, Лісне, Елизаветівка (Перемогівської сільської ради). Оновлена паркова зона у с. Весела Долина.

Розбиті сквери в селах Євгенівка, Петрівка, Вільне.

Найбільше дитячих майданчиків серед сіл встановлені в Новому Тарутине.

За рахунок коштів місцевого бюджету проведений великий об'єм ремонтних робіт у Веселодолинській школі.

Проводиться ремонт Серпневського Будинку культури, у лівому крилі БК розмістилась селищна рада, обладнані приміщення для бібліотеки і музичного класу.

Розпланований парк культури і відпочинку в Юр’ївській сільській раді. Облаштована центральна частина c. Виноградівка.

Великий об'єм робіт, як ремонтних, так і будівельних, зроблені в с.Красне. Облагороджена паркова зона в с.Лісне (встановлені лавки, гойдалки, дитячий майданчик, обладнаний базарчик). По санітарному порядку і екології Лісне, на думку "ЗТ", є одним з кращих населених пунктів району.

На перше місце в районі (на думку газети "Знамя труда"), в номінації "Саме краще село" по водопостачанню, виходить Ганнівка, де водонапірна вежа, свердловина і сільський водопровід знаходяться в ідеальному стані, завдяки їх утриманню ТОВ "ИСКРА-ТМ", на другому - Вільне, на третьому - Серпневе і Бородіно.

Великий обсяг робіт з благоустрою, за рахунок місцевого бюджету, проведений в Підгірному.

У Тарутине продовжилися: реконструкція мостів, будівництво тротуарів, в центральному парку з'явилися бювет і фотозона з фірмовим знаком «Я люблю Тарутине».

В Єлизаветівці Юр'ївської сільської ради урочисто відкрили новий водогін.

У Перемозі місцеві жителі своїми руками зробили ямковий ремонт дороги.

4. Селище Березине вийшло в лідери району по наповненню місцевого бюджету.

Також, по районному рейтингу, хороший ріст по наповненню бюджету в Калачевській і Юр'ївської громадах.

 5. Березинська громада - єдина в районі, де йде масштабна реконструкція кладовища.

6. В Фрумушика-Нова створений агрокластер, а також кооператив з вирощування лавандових полів.

7. У рамках акції «Майбутнє лісу - в твоїх руках» висаджено 10 тисяч сосен по схилах на околиці с.Красне.

8. Наша Весела Долина, спільно з етнографічним комплексом «Фрумушика-Нова», вийшла в фінал III-го Всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села України-2018».

9. Будівництво сонячної електростанції в Яровому.

10. Березинська селищна рада перша в районі перевела свою будівлю на альтернативну енергетику.

11.Побувавши в Тарутинському районі начальник Головного управління поліції в Одеській області Дмитро Головін, дав високу оцінку роботі Тарутинського відділення поліції.

12. Намітилася перспектива видобутку нафти і газу на території Рівненської сільської ради, роботи здійснюватиме київська компанія «Сабіна Компані Лімітед». Розрахункові обсяги - 767 тисяч тонн нафти і 23 мільйони кубометрів газу.

13. Тарутинський район по виконанню бюджету посів шосте місце серед районів Одеської області.

14. Районний бюджет-2019 депутатами Тарутинської районної ради був прийнятий своєчасно і одноголосно.

СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО

1. Самим сумлінним платником податків і переможцем Всеукраїнського рейтингу на регіональному рівні в Одесі став «Агропрайм Холдинг».

2. Вагомий внесок в районний бюджет внесли сільгосппідприємства «Агропрайм Холдинг», «Дружба», «Лоза-ТВ», імені Калініна і Березинський КХП.

3. Найкращі показники під час жнив продемонстрували ТОВ «Копорани», СФГ «Світоч», ТОВ «Агропрайм Холдинг», ТОВ «Лан», ТДВ «Правда», ПрАТ «Сонячний-Агро», ПП «Ніка-Агро», ТОВ «Колос», СВК «Бессарабський», ТОВ «Прогрес», СФГ «Світлана».

4. Плідно і на високому рівні пройшли обласні семінари для сільгоспвиробників, із залученням вчених, на базі сільгосппідприємств ПП «Ніка-Агро» та СФГ «Кристал».

ОСВІТА

1. В рамках Всеукраїнської реформи «Нова українська школа» переобладнані, у відповідності з усіма вимогами, перші класи у всіх школах району.

2. У Березинській школі за рахунок Березинського селищної ради відкрито сучасний, що відповідає всім вимогам, інклюзивний клас.

3. На хорошому рівні пройшов в районі оздоровчий період 2018 року.

4. Покращилась якість харчування для школярів.

5. Усі школи в районі в літній час провели ремонтні роботи та на 1 вересня були готові на 99%.

6. Кращу якість знань на ЗНО показали учні Богданівської НВК - 83%, Тарутинського НВК - 62% і Серпневского НВК - 58%.

7. На високому рівні пройшла військово-патріотична гра «Джура» в мальовничому куточку Тарутинщини. У фіналі взяли участь 11 команд. Перемогли Тарутинські «Патріоти».

8. З розмахом відзначила своє 200-річчя Підгірненська школа.

9. Влітку в райцентрі відбувся грандіозний «Бал обдарованих дітей», переможців конкурсів та олімпіад.

10. На високому рівні пройшов районний фестиваль-конкурс «Чисті роси», в ході якого було виявлено понад 100 талановитих дітей.

11. У Миколаївській школі, за сприяння депутата обласної ради Івана Кюссе, був відремонтований спортзал.

12. У рамках освітнього проекту «Вчитель +» наш район отримав 4 комп'ютерні класи і 4 мультимедійних комплекти, які розподілили в Тарутинську, Березинську, Надречненську і Красненську школи.

КУЛЬТУРА 

1. Широко і масштабно пройшов 13-й «Бессарабський ярмарок». Всі громади, як завжди, постаралися на славу.

На ярмарку нас радували - заслужений артист України Віктор Осипенко, група «Made in Ukrаinе», відомий одеський співак Слава Благов, заслужений артист Молдови Іонел Істраті, народний колектив «Лісапетний батальйон».

Вперше в рамках ярмарку пройшов «Фестиваль борщу».

2. Чудово і дуже організовано пройшли дні села в селах Юр'ївка, Калачівка, Виноградівка, Петросталь, , Ярове, Ганнівка, Миколаївка, Ламбрівка, Слобідка, Перемога, Євгенівка, Олександрівка, Малоярославець Перший, в селищі Бородіно.

3. Нове Тарутине красиво і широко відсвяткувало своє 180-річчя, Малоярославець Другий добре відсвяткував своє 150-річчя.

 4. У Рівному пройшло потрійне свято - Фестиваль слов'янської писемності, День села і свято Святої Трійці.

5. На дуже високому рівні пройшов День села в Березине, в рамках якого відбувся класний «Фестиваль голубців».

6. Прекрасно пройшов в Тарутинському РДК фестиваль молдовської культури «Мерцишор-2018».

7. Народний танцювальний колектив «Надречняночка» зайняв III-е місце на 5-му Всеукраїнському конкурсі імені Павла Вірського в Києві.

8. У болгарських селах району, в найкращих народних традиціях, пройшло святкування «Трифона Зарізана».

9. Прекрасно пройшов в Тарутинському РДК «Фестиваль колядок».

10. Кращими колективами культури в 2018 році стали Будинки культури Петрівська, Миколаївки, Веселої Долини, Красного, Ярового, Виноградівки і Рівного.

11. На високому рівні у Фрумушиці-Нова пройшов II фестиваль вина «Тарутине - столиця Каберне».

12. До Дня бібліотекаря в центральній районній бібліотеці цікаво і незвично пройшов «Бенефіс читачів».

13. Прекрасно, організовано пройшло святкування 150-річного ювілею в Слобідці.

14. У кращих народних традиціях у Фрумушиці-Нова пройшло святкування Івана Купала, в якому взяли участь колективи всіх культурних установ району.

15. «Надречняночка» - наша гордість. Танцювальний колектив виступив в Національному академічному театрі опери та балету імені Шевченка в Києві, відкриваючи фестиваль національних культур України.

16. Під час «Бессарабської ярмарки» усі ми - мешканці Тарутинського району продемонстрували любов до рідного краю, дружбу між проживаючими на території Тарутинщини національностями,

 почуття патріотизму, і усі разом поставили рекорд України на виконання найбільшого «Бессарабського міжнаціонального «Хоро ».

МЕДИЦИНА

1. Організовано та планомірно в районі була впроваджена «Сімейна медицина».

2. На 2018-2020 роки сесією Тарутинської районної ради було прийнято рішення виділити 10,5 млн. грн. для реалізації програми «Доступна медицина».

3. По всьому району були проведені косметичні ремонти ФАПів, в основному силами колективів медпрацівників, за допомогою і сприяння голів громад, сільських, селищних рад.

4. Продовжився капітальний ремонт ФАПу в Яровому.

5. Завдяки допомозі депутата районної ради Дмитра Кіровича і Калачівської сільської ради зроблений ремонт ФАПу в Слобідці.

6. У район прибуло 8 молодих лікарів-інтернів.

7. В кінці року молодим лікарям були надані дві нові, упорядковані квартири.                                                                                                                                                   

КОЛІЗІЇ РОКУ

1. За весь рік в Тарутинський район не надійшло ні копійки коштів з Дорожнього фонду. Не було проведено хоча б середнього ремонту на трасі Т-16-27, по якій в'їжджають до нас гості з Молдови.

2. Катастрофічна ситуація з дорогами довела наших людей до акцій протесту, які 23 і 24 липня пройшли на трасі Одеса-Рені біля Сарати, близько Одеської обласної державної адміністрації та в Києві.

3. Результатом протестів стало відновлення ремонту дороги КПП «Серпневе» - Тарутине - Арциз - Сарата. Але на ділянці Веселий Кут - Арциз, який повинен був бути зданий в кінці 2018 року, відремонтовано тільки 4 км з 16. Також в «білому варіанті» (засипка щебенем) проводився ремонт дороги на ділянці Гурове-Ганнівка-Лісне.

4. Підвищення комунальних тарифів спричинило посилення правил отримання субсидій, які значно зменшилися.

5. Небувалий врожай яблук і слив, через відсутність збуту, згнив на землі.

6. Знахідка року. У лютому, біля залізничного полотна на ділянці Красне - Березино, було виявлено близько 100 снарядів часів Другої світової війни.

7. Замах року. Було скоєно замах на життя сім'ї фермера Віталія Кузука, що проживає в селищі Тарутине.

8. Продовжилися судові тяжби з приводу земель колишнього військового полігону «Тарутинський».

ТОРГІВЛЯ І ОБСЛУГОВУВАННЯ

1. Однією з кращих продовольчих точок за якістю товарів, обслуговування відвідувачів і торгової викладці став міні-маркет «Пивна заправка» (Тарутинська автостанція), завідувач Сергій Стоянов.

2. За оформленням та обслуговуванням клієнтів кращий - бар Віталія Харті (с. Височанське).

3. Найсмачніша бессарабська кухня в барі «Едельвейс» (п. Тарутине).                                                                                                                                                   

СПОРТ

1. На гідному рівні пройшов районний чемпіонат з футболу, за підтримки депутата обласної ради Івана Кюссе.

2. Відбувся другий щорічний турнір з вільної боротьби пам'яті видатного тренера Петра Арабаджи.

3. В Бородіно пройшли змагання з футболу пам'яті заслуженого тренера України Іллі Богданова.

4. Вперше відбувся Кубок Тарутинського району серед жінок з баскетболу, перше місце посіло Березине, друге - Тарутине і третє - Серпневе.

5. У Рівному 6 травня пройшло чудове свято з нагоди відкриття футбольного сезону, перше місце зайняла команда Петрівська, друге - Червоного, третє - Підгірного. 21 жовтня в Петрівську відбулося закриття сезону і кубок газети «Знамя труда». Свято з нагородженням і вшануванням був відмінно організовано Петровською Першою громадою.

6. Навесні відбувся фінал районного чемпіонату з футболу серед школярів. Перемогли тарутинці.

7. У серпні пройшла районна Спартакіада ??серед державних службовців.

8. Баскетбольний клуб «Тарутине» відзначив свій 5-річний ювілей турніром серед восьми команд.

9. В обласному конкурсі з баскетболу команда наших дівчат посіла друге місце, юнаки - третє.

10. Відбувся Кубок «Знамя труда» з настільного тенісу. Перемогла команда Веселої Долини.

ГРОМАДИ РОКУ

1. Тарутинска громада, за підсумками обласного конкурсу з благоустрою і санітарного стану, посіла друге місце в області.

2. В районі, в аналогічному конкурсі, перше місце посіло Тарутине, друге - Красне, третє - Нове Тарутине.

За особливі заслуги "Почесними грамотами» були нагороджені Лісне, Вільне, Березине.

 

За сторінками районної газети «Знамя труда» за 2018 рік матеріали підготувала кореспондент газети Юлія Валієва.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь